دانه فلفل سیاه و خال روی یار سیاه

حسن زبل، بیست و هشتم آوریل

 

دیشب یک نامه به دستم رسید از آقای محمد حقیقت و یک مطلب از وبلاگ زیر آسمان آبی که هر دو در باره یکی از وب سایتهای مجاهدین بود که این وب مزبور خواسته بود ادای دمکراسی در بیاورد که نشده بود . یعنی نتوانسته بودند تاب بیاورند خودتان نامه محمد حقیقت  ، مطلب وبلاگ زیر آسمان آبی و کامنت های سایت مجاهدین را در زیر بخوانید .

از محمد حقیقت

سلام حسن آقا

امروز از سر کنجکاوی داشتم سایتهای مجاهدین را که هوادارانشان همیشه به شما اظهار لطف میکنند نگاه میکردم ، که یکمرتبه در( سایت سپیده دمان) دیدم نوشته شده قسمت نظر خواهی اولش که باورم نشد وپیش خودم گفتم مجاهدین و این حرفها برای اینکه مطمئن شوم سانسوری در کار نیست مطلبی را نوشتم و وقتی ارسال کردم در کمال تعجب دیدم عین مطلبم در قسمت نظر خواهی درج شده ، ومهمتر اینکه کسانی هم که حتی فحش نوشته بودند را بدون کوچکترین سانسوری درج کرده اند ، تو دلم گفتم شب دراز است و قلندربیدار، ببینم تا کی مجاهدین ظرفیت شنیدن حرف بیرون از خودشان را دارند، درست بعداز یک ساعت دوباره به همین سایت مراجعه کردم در کمال تعجب دیدم که جواب من را داده اند و از من خواستند که سوالاتم را مطرح کنم،اما از طرفی هم تمامی حرفهای کسانی را که مخالفت کرده بودند را حذف کردند،با این وجود از بی نهایت سوالاتی که از مجاهدین داشتم سوالی را نوشتم و وقتی ارسال کردم دیدم در قسمت نظر خواهی نیست، اولش به کامپیوتر خودم شک کردم که مشکلی پیش آمده باشد ولی وقتی دوباره و چند باره ارسال کردم فهمیدم که دیگر هیچ مطلبی مستقیم وارد نمیشود، یعنی فقط نظرات موافقین را در سایت به مردم نشان میدهند، حسن جان من فکر میکنم مجاهدین خر تشریف دارند یا اینکه در باره مردم اینطور فکر میکنند، غرض از نوشتن این نامه برای شما این بود که بگویم در دلم صد بار به شما بخاطرآزاد گذاشتن قسمت نظرات احسنت گفتم، اما در مقابل هزار بار هم به مجاهدین بخاطر خیانتهای که کردن لعنت فرستادم.

امیدوارم که با نوشتن این حقیقت راهنمای کسانی باشم که دیگر فریب این از خدابی خبران را نخورند.

محمد حقیقت                                   

               

2006 April   27

مطلب وبلاگ زیر آسمان آبی

میان ماه من تا ماه گردون

در روزگاری که هر کس در ایران وبلاگ دارد و در وبلاگ و سایتش تالار گفتمان دارد و بخش نظرها و مشتاق شنیدن نظر  است ، در روزگاری که هر کس در یک چت روم یا اتاق پالتاک بحث و مناظره میکند .در روزگاری که همه مشتاقند که ظرفیت نقد پذیری خود را بالا ببرند ، سازمانی که ادعای اپوزسیون و آلترناتیوی دارد یعنی سازمان مجاهدین آنهم نه خودش بلکه یکی از هزاران وبلاگ وابسته به خودش بعد از سالها خواسته تریپ روشنفکری و لیبرالی بگیره و اومدو یه قسمت نظرخواهی گذاشت ، نه برای هر مطلب بلکه برای کل وب ، اما بعد از چند د قیقه که آقایی به اسم حسینعلی فقط گفت چرا شما که عکس بوسیدن پسر و دختر را در ایران بعنوان مبارزه جوانان در ایران گذاشته اید در اشرف و قرارگاه خودتان زن و مرد جداست و چرا سیمای ازادی شما بدتر از تلویزیون اخوندهاست سریعا این بخش به کنترل در آمد و دیگر برخلاف روال رایج در وبلاگ ها نظرات مستقیم دیده نمیشود و بعد از چک سانسورچی ثبت میشو د و البته که همه اون دوستان هم شدند مامور آخوند ها و جمهوری اسلامی و تق دمکراسی در آمد . آقایان و خانمهای مجاهد که به همه اونها که از ایران وب شما را میبینند گفته اید مامور رژیم ، نه خیر اولا وب شما فیلتر نیست بیخودی خودتان را بزرگ نکنید ، کسی نگاه نمیکند که فیلتر شود دوما این ذهن گند شماست که به هر ایرانی و هر که در ایران است مامور و مزدور میگویید شما حتی ژست هم  برای دمکراسی  نمیتوانید بگیرید . مثل سیمای آزادی و ارتباط مستقیم تان که خودتان میبرید خودتان هم دوخته اش را دارید .

نوشته شده توسط نیلوفر در 10:49 |  لینک ثابت     آرشیو نظرات نظر بدهید

 کامنت های وب طلیعه سپیده دمان

همه آنهایی که اینجا داد وبیداد کرده اند و فریاد دموکراسی کشیده اند . آیا یک کلمه از مطالب سایت را خواندید؟ یعنی اساسا سواد خواندن هم دارید؟ اگر دارید لطف کنید مواضع سایت را هم بخوانید. درضمن کسانی که اینجا می نویسند که از ایران هستند!!!! با چه فیلتر شکنی شما سایت را می بینید به ما هم اطلاع بدهید. چون همه سایت های مقاومت صد در صد از طرف رژیم دموکرات شما فیلتر شده است . دراحیای دموکراسی درایران که آرزوی ما هم هست موفق باشید !!!! !

خب ملاحظه کردید که به یک نقد ساده که حذف هم کرده اند میگویند فریاد و ...

به گمان من قدم بزرگي در راه بسط دموکراسي و نشان دادن ماهيت مقاومت در اين سايت برداشته ايد. طبعا بايد منتظر حرفها بدتر از اينها هم بود. چاپ پيامهايي که همراه توهين است هم ضرورتي ندارد. اما شنيدن حرفهاي مخالفين از هر کجا که باشند مفيد است. اگرچه که رژيمي ها حتي به مخالفين داخلي خودشان هم اجازه صحبت نمي دهند و امثال گنجي را براي گفتن نظراتش به آن روز انداختند. براي شما آرزوي موفقيت و براي رژيم آخوندي آرزوي سرنگوني دارم.

تبریک بخاطر هیچ و پوچ

خانم دكتر زرى با سلام به شما من فكر مى كنم شما هم همان كارى را در رابطه با ىاداشتها بكنىد كه دوست عزيز . مبارزمان آقاى ناظر در ديدگاه كرده اند يعنى با يك تخىر و پس از باز بينى ياداشتها و اينكه از كامنتها سو استفاده نشود بزنيد و گرنه معناى دموكراسى اين نىست كه هركس هر توهىنى خواست بكند و آزاد باشد وشما لحن و عصبانيت اين چند نفرى را كه به سايت شما حمله كرده اند ببينىد ايا اين معناى دموكراسى است؟ و آيا اين افراد اساسا حرفى براى گفتن دارند؟ صفحه كامنت صفحه نظر دهندگان و منتقدان است و نه دشمنان براى دشمنان در ايران ديدبان و سايتهاى آخوندها حسابى جا هست موفق باشيد

بله زری خانم هم اطاعت کردند .

جناب آقای حسینعلی . اینجا هرکس به نیروهای اپوزیسیون رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی توهین کند( فرق هم نمی کند که چه گروه و سازمان و افرادی باشند) پیامش پاک میشود. البته فحش و توهین به رهبران جمهوری اسلامی جایز است و محدودیتی ندارد

طلیعه سپیده دمان | Homepage | 04.27.06 - 5:47 pm

 این هم دمکراسی

ما محمد هاى گوناگونى داريم مثلا محمد عليشاه و محمد خاتمى هر دو محمد بودند حضرت محمد هم محمد بود . انواع حقيقتها هم وجود دارند مثلا حقيقت جمهورى اسلامى و مزدورانش و اعدام سىزده چهارده نفر ظرف دو سه روز گذشته و به لجن كشيدن ىك مملكت توسط جمهورى اسلامى و نيز حقيقت مبارزات بيست و هفت هشت ساله مردم ايران و تمام مبارزانش حالا اين آقاى محمد حقيقت از چه نوع محمدهائى هستند و نيز از چه نوع حقيقتى دفاع مى كنند والله اعلم.

فرج الله خاكخور ؠ| 04.27.06 - 6:27 pm | #

این هم فحاشی به محمد حقیقت که البته آزاد است

 

Home